Mākslu diena 2019


Šogad Mākslu diena notika pašās semestra beigās un nedaudz savādākā formātā un tematikā kā ierasts. Šogad pasākums tika veidots kā konkurss, kurā piedalījās komandas no pirmās līdz sestajai klasei. Klases dalījās trīs vecuma grupās, respektīvi 1.-2.klasei, 3.-4. klasei un 5.-6.klasei.

Šāds formāts tika izvēlēts, lai pamainītu ierasto rutīnu. Kā arī veicināt skolēnu interesi par radošo darbību un tās veidiem, radītu iespēju strādāt komandā, lai sasniegtu kopēju mērķi. Un protams veicinātu skolēnu interesi par kultūru, tradīciju dažādību pasaulē – šajā gadījumā uzsvars tika likts uz Tālajiem austrumiem. Pastāv iespēja ka nākamajās mākslu dienās “ceļojums” notiks uz citām pasaules vietām.

Galvenais uzdevums komandām bija izveidot lielformāta aplikāciju gleznu tematikā “Āzija”. Darbs tika veidots izmantojot aplikāciju papīrus noteiktā krāsu gammā (katra klašu grupa izlozēja savu krāsu pirms praktiskā darba). Savā veidā noteiktu krāsu papīra izmantošana, skolēniem bija vēl viens izaicinājums. Gleznas izmēri atšķīrās vecuma grupām, respektīvi jaunākajai klašu grupai mazāks izmērs un tad pakāpeniski pieauga. Pasākuma sākumā notika informatīva prezentācija ar uzdevumu un attēliem no dažādiem Āziju pārstāvošiem mākslinieku darbiem, lai skolēni gūtu iespaidu, kas tieši raksturo šo pasaules daļu. Katrai komandai tika arī uz rokas izdalīti izprintēti attēli, veiksmīgākai darbībai.

Kopumā darbi ir sanākuši ļoti veiksmīgi un skaisti, un kvalitatīvi. Skolēni pārsvarā saprata doto uzdevumu un veiksmīgi izmantoja dotos uzskates materiālus, krāsainos papīrus un izveidoja savu skatījumu par tēmu. Arī fakts, ka pasākums norisinājās skolas stikla zālē, kurā katrai klasei bija sava darba vieta, skolēniem netraucēja veikt radošo darbību. Tieši otrādi, veicināja sacensību garu un kopējo radošo atmosfēru. Atmosfēras radīšanas nolūkos visa konkursa laikā skanēja Āziju pārstāvoša mūzika.

Darbu vērtēšanā piedalījās kompetenta žūrija, kurā ir pārstāvniecība gan no pedagogiem, gan skolēniem un neatkarīga eksperta Āzijas kultūrā. Kopumā katras grupas vērtēšanā piedalījās 9 žūrijas dalībnieki, kas nodrošināja objektivitāti.

Arī paša konkursa norisi var uzskatīt par relatīvi veiksmīgu un noteikti vērtīgu pieredzi, lai turpmāk varētu veidot līdzīgus pasākumus ar pozitīvu izaugsmi. Konkursa rezultāti tiks paziņoti svinīgās līnijas laikā un pēc tam publicēti skolas mājas lapā. Noslēgumā jāpiemin, ka daļa sākumskolas klašu strādāja arī individuāli (audzinātājas pavadībā) šo pašu uzdevumu, tikai pielāgota formātā. Konkursi ir apskatāmi telpā pie skolas ēdnīcas.

/Anita Aigare/


< Atpakaļ

Skolas stundu saraksts

Laiks:

Nākamais zvans:

 

0. stunda: 8:15 - 8:55
1. stunda: 9:00 - 9:40
2. stunda: 9:45 - 10:25
3. stunda: 10:30 - 11:10
4. stunda: 11:30 - 12:10
5. stunda: 12:30 - 13:10
6. stunda: 13:30 - 14:10
7. stunda: 14:20 - 15:00
8. stunda: 15:10 - 15:50

 

Skolas pasākumi


Konsultāciju grafiks 9.b un 12.a kl. skolēniem

 

 

Informācija par mācību procesa organizēšanu attālināti Baložu vidusskolā (PDF)

 

Skolas autobusa saraksts

 

 

Nospiežot uz šī faila:

Informācija topošo pirmklasnieku vecākiem

Nospiežot uz šī faila:

    <-- Pieteikuma veidlapa

Jaunākā galerija

Nospiežot uz mapes: