Nordplus Junior

Projekta ietvaros tiks realizēts:

• Tematiskā nedēļa “Sports”
  • Tematiskā nedēļas “Veselīgs uzturs”
  • Tematiskā nedēļa “Brīvs no atkarībām”
  • Klašu apmaiņas

Vairāk par projektu:

LV

Projekts “Veselā miesā vesels gars” tiek īstenots Ziemeļvalstu ministru padomes finansētās Nordplus Jauniešu izglītības programmas ietvaros. Projekts tiek īstenots sadarbībā ar vienu no Ķekavas novada pašvaldības sadraudzības pašvaldībām - Raseiņu pašvaldības (Lietuva) prezidenta Jona Žemaiča vārdā nosaukto ģimnāziju. Šī projekta mērķis ir veicināt veselīgu, aktīvu dzīvesveidu, fiziskās aktivitātes skolēnu vidū, dalīties pieredzē par to, kā fiziskās aktivitātes integrēt skolu mācību procesā, kā arī pievērst uzmanību sportam kā izglītības metodei, kas veicina dažādu pamatprasmju attīstību. Projekts norisināsies līdz 2016. gada oktobrim un tā galvenās aktivitātes paredz trīs tematisko nedēļu noorganizēšanu abās skolās, kā arī skolu klašu apmaiņu. Plānots, ka 2016. gada pavasarī 30 skolēni un 3 pedagogi no Lietuvas skolas viesosies Baložos un tikpat liels skaits skolēnu un pedagogu no Baložu vidusskolas Raseiņos.

Savukārt tematiskās nedēļas būs veltītas dažādām tēmām – veselīga pārtika, ēšanas paradumi, sports un atkarību prevencija. To laikā katrā no skolām norisināsies skolēnu sagatavotas aktivitātes par šīm tēmām. Tematisko nedēļu laikā skolēniem būs iespēja pašiem izpētīt minētos jautājumus, piedalīties veselību veicinošās aktivitātes, savukārt klašu apmaiņu laikā to dalībniekiem būs iespēja iepazīties ar katras skolas ikdienas dzīvi, mācību procesu, iepazīt partnervalstu kultūru, tradīcijas, vēsturi, kopīgi sportot, kā arī izveidot ciešākas attiecības skolēnu starpā.

ENG

„A healthy mind in a healthy body” is a project under the framework of the Nordplus Junior program that unites Baloži Secondary school from Latvia with President Jono Žemaičio gymnasium from Lithuania.The aim of the project is to promote healthy, active lifestyle, physical activities between school children, exchange experiences of integration of physical activities into the learning process of school curricula and emphasize how education through sport relates to the development of different crucial skills.

The project will last from 01.09.2015. – 30.09. 2016. The main project activities will consist of: three thematic weeks organized in each partner school, 60 pupils and 6 teachers will participate in mobilities in Latvia and Lithuania. Thematic weeks will be devoted to the following topics - healthy nutrition, sport, dependencies. Within the thematic weeks each school will organize a set of activities with a focus on active pupil involvement and exploration of above mentioned topics. Thematic weeks will aim to motivate youngsters practically research, explore and facilitate their participation in activities aimed at

strengthening their health. During class mobilities pupils and teachers will have opportunity to get an insight in each school everyday life, education process, to reveal partner countries culture, traditions,

history; to participate into sport games prepared by the partner; will have possibility to communicate with the peers in informal manner; for teachers - to get an insight into the methodology of other school and exchange experiences on physical activity integration into the learning process.

Latviešu valodas un literatūras VALSTS 48. olimpiādes 3. posms 8.-9. kl.

Anete Krūmiņa, 9.klase, III pakāpe

Skolotāja Ingrīda Šteinberga

Ķekavas novada angļu valodas olimpiādes 2. kārta 8. kl.

Beāte Annija Eglīte, 8.klase, 1.vieta

Skolotāja Astrīda Beča

Valters Meška, 8.klase, 3.vieta

Skolotāja Tatjana Savenkova

Novada latviešu valodas un literatūras 48. olimpiāde

Anete Krūmiņa, 9.klase, 1.vieta (uzaicināta uz 3.posmu)

Skolotāja Ingrīda Šteinberga

Novada apvienības bioloģijas 44. olimpiāde

Anna Rebeka Rasa, 9.klase, 3.vieta

Skolotāja Rita Onzule

Novada apvienības matemātikas 72. olimpiāde

Anete Krūmiņa, 9.klase, 2.vieta (uzaicināta uz 3.posmu)

Skolotāja Liene Višņevska

Novada apvienības krievu valodas 24. olimpiāde

Artis Griškovs, 9.klase, 2.vieta (uzaicināts uz 3.posmu)

Verba Evija, 12.klase, atzinība

Skolotāja Nadežda Krastiņa

Novada apvienības vēstures 28. olimpiāde

Anete Krūmiņa, 9.klase, 1.vieta

Anna Rebeka Rasa, 9.klase, atzinība

Skolotājs Māris Musts

Informācijai

Saulainu un jauku vasaras brīvlaiku!

Uz tikšanos 1. septembrī!