1. vieta Eiropā!

“Es gribēju piedalīties Eiropas Jauno satiksmes dalībnieku sacensībās, jo mana māsa vinnēja 1. vietu Albānijā 2017. gadā. Pirms šīm sacensībām es piedalījos velodrošības sacensībās Baložos un dažās sacensībās Lietuvā. Katrās sacensībās man bija vieta uz goda pjedestāla”, pēc uzvaras 37. Starptautiskās Automobiļu federācijas (Fédération Internationale de l'Automobile, FIA) Eiropas Jauno satiksmes dalībnieku sacensībās raksta Baložu vidusskolas 5.e klases skolnieks un velodrošības pulciņa dalībnieks Tomass Pekuss – viens no četriem Latvijas izlases dalībniekiem. Šogad sacensības notika Parīzē, Francijā no 19. – 22. septembrim un tajās piedalījās 16 Eiropas valstis.

“Brauciens bija ilgs. Uz Parīzi braucām 3 dienas. Bet kopā visiem 7 cilvēkiem, kas bija ar mani busiņā, tas nebija garlaicīgs. Mēs ik pa laikam spēlējām dažādas spēles, atpūtā pie benzīntankiem spēlējām ķerenes”, par garo ceļu uz sacensībām stāsta Tomass.

Eiropas Jauno satiksmes dalībnieku sacensības tiek organizētas ar mērķi veicināt bērnu un jauniešu izglītošanu satiksmes drošības jomā. To ietvaros dalībnieki risina dažādus teorētiskus ceļu satiksmes noteikumu uzdevumus un veic praktiskus braucienus ar velosipēdu trasēs, kuras veidotas, iekļaujot dažādas reālas dzīves situācijas – krustojumu pārbraukšana, ceļa zīmju ievērošana, roku signālu parādīšana un citas.

Kādi un cik daudz uzdevumi bija jāveic Eiropas sacensībās? Kuri uzdevumi šķita interesantāki, grūtāki?

Tomass: “Eiropas sacensībās kopā bija 7 stacijas. Trīs no tām bija braukšanas, divas teorijas un divas izklaides. Interesantākais uzdevums bija zīmēšanas stacija. Mums nebija liela iespēja, ko zīmēt, jo mums bija iedota skola un ceļš, ko izkrāsot.Visgrūtākais bija labirints, jo tajā katrā krustojumā bija jāizdara daudz lietas un tās bija ļoti grūti atcerēties.

Pirms uzdevumu veikšanas man bija ļoti liels uztraukums. Dažreiz man likās, ka es nezinu uzdevuma tēmu. Bet, kad es veicu uzdevumu, tas nelikās nemaz tik grūts.”

Kādas bija sajūtas, kad visa komanda pabeidzāt uzdevumus – vai jutāt, ka būsiet augstākajā vietā?

“Jā, mēs jutām. Sajūtas bija labas un mēs sajutām, ka esam dabūjuši pirmo vietu sacensībās”, atceras Tomass.

Pēc godam padarītā darba un izcīnītās godalgas dalībniekiem bija iespēja atpūsties un iepazīt pilsētu:Dienā pēc sacensībām mums bija ekskursija ar kuģīti pa Sēnas upi. Mēs redzējām daudz dažādus Parīzes tiltus un ēkas ap Sēnas upi. Pēc tam mēs turpinājām apskatīt pilsētu un redzējām Eifeļa torni. Nākamajā dienā tas viss nebeidzās un mēs aizbraucām uz Disnejlendu.”

Kam Tu vēlētos pateikties par savu un Latvijas komandas izcīnīto 1. vietu Eiropā?

“Es ļoti gribētu pateikties par to, ka mana komanda saņēmās un bija spējīga sadarboties un atbalstīt vienam otru!”

Tomasa velodrošības pulciņa skolotāja Anete Katrīna Breikša papildina: “Tomass ir veikls, gudrs un mērķtiecīgs. Apzinīgums, aizrautība un interese apgūt ceļu satiksmes noteikumus un pilnveidot šķēršļu pārvarēšanu ir viņa stiprās puses ceļā uz uzvaru. Par Tomasa panākumiem vēlos pateikties arī aizsaulē aizgājušajam trenerim Andrim Žilko, pie kura velodrošībā Tomass apguva pirmos soļus. Treneris bija arī mans velodrošības pulciņa treneris, un pateicoties viņam, 2015. gadā arī man bija gods pārstāvēt Latvijas izlasi Eiropas sacensībās, kurās tolaik izcīnījām godalgoto 3. vietu.”

Tomas, ko Tu novēli šī brīža velodrošības pulciņa dalībniekiem?

“Es viņiem novēlu labu veiksmi mācībās un sacensībās. Lai viņiem veicas tikt uz Eiropas sacensībām!”

Vairāk par Latvijas izlases veidošanu un dalību sacensībās Eiropā var lasīt Ceļu satiksmes drošības direkcijas rakstā.

Video no sacensībām skatāms šeit.

Vienlaikus aicinām jaunus dalībniekus Baložu vidusskolas velodrošības pulciņā, ko vada skolotāja Anete Katrīna Breikša otrdienās no 15.00 – 17.00 Baložu vidusskolas Sporta kompleksā.

Turpinās arī sacensību Jaunie velobraucēji 2024 rudens posmi. Atskats uz 5. oktobra sacensībām šeit.

/Sandra Ozoliņa/

OKTOBRIS

1. - 31. oktobris - Konkurss “Matemātika+māksla”;

1. - 31. oktobris - ''Latvijas skolas soma'' pasākumi;

Rudens brīvlaiks

21. oktobris – 25. oktobris

Panākumi olimpiādēs               2024./2025. m.g.

SKOLĒNU AUTOBUSU REISI

NOVADA skolēnu autobusu maršruti no 03.09.2024.:

MARŠUTS "Medemciems-Baložu vidusskola" no 03.09.2024.: