“Iekāp skolotāja kurpēs!”

Jau otro gadu pēc kārtas, piektdienā pirms skolotāju dienas, lai veicinātu sadarbību pedagogu un vecāku starpā, mūsu skolas skolēnu vecākiem ir iespēja “iekāpt skolotāja kurpēs” – iejusties skolotāja ikdienā un vadīt mācību stundas. Lūk dažas pārdomas par šo sarīkojumu:

Vecāki:

Nu ko lai saka, šāda pieredze ir noteikti nepieciešama jebkuram vecākam, lai kaut nedaudz saprastu skolotāja profesijas burvību un ikdienas izaicinājumus. Domāju ka man šoreiz gāja ļoti labi , bet pieņemu, ka tas ir tāpēc ka tā ir tikai viena stunda ( reāli 35 minūtes) ko mēs ar bērniem pavadījām kopā - tāpēc tas abām pusēm šķita interesanti.

Lieliska pieredze un iespēja būt skolā, redzēt sava bērna klasi un ikdienas mācību procesu. Prieks sirdī un smaids sejā pēc novadītās vizuālās mākslas stundas!

Šodien man sanāca "iekāpt" skolotāju kurpēs un novadīt stundu. Interesanta pieredze ar tik lielu auditoriju, kur bērni ļoti komunikabli un atvērti. No vienas stundas guvu daudz pozitīvas emocijas.

Šodien ar bērniem man personīgi bija interesanta pieredze! Es zināju, ka būt skolotājai ir grūts un īsti izaicinošs darbs (īpaši ar pirmklasniekiem)! Un protams ir saprotams, ka mūsu bērniem vēl ir daudz jāmācās ne tikai skolas priekšmetus, bet dzīvi - kā klausīties, kā cienīt, kā būt pacietīgam, atbildīgam, aktīvam vai mierīgam! Gribu vēlreiz pateikt LIELS PALDIES skolotājiem un novēlēt pacietību un mīlestību pret savu darbu un mūsu bērniem!

Es pēc šīs pieredzes sapratu , ka tas ir vāks.. Kā var nolikt 25 bērnus “mierā” ? Mums klasē bija klusums tieši 3 minūtes, kad gāja video par grafiti..

Grūtākais bija tas, ka visa uzmanība ir uz skolotāju!!

Teikšu godīgi - literatūras stundas vadīšanu gaidīju ar lielu satraukumu, jo, lai gan biju rūpīgi sagatavojusies, bija šaubas vai spēšu visu iecerēto pasniegt bērniem. Bet mums visiem kopā izdevās! Bērni bija aktīvi, līdzdarbojās, un 40 minūtes pagāja nemanot. Jau iepriekš esmu teikusi, ka apbrīnoju tos, kuri izvēlas strādāt skolās, tad nu pēc šīs pieredzes - vēl vairāk! Iesaku pamēģināt arī citiem vecākiem iejusties šajā lomā, jo tas nebūt nav viegli - bērnu ir daudz, viņi ir tik dažādi, ir jāprot atrast pieeja ikvienam. Bet, protams - tas ir arī jāgrib! Paldies par iespēju iekāpt skolotājas kurpēs! Veiksmīgu mācību gadu visiem.

Skolēni:

Man šodiena likās ļoti forša un interesanta, jo bija kaut kas citādāks nekā visas citas dienas. Protams man nedaudz palika žēl klasesbiedrenes mammas, jo puse klases viņu pilnīgi necienīja un bļaustījās tā, ka pat skolotāju nevarēja dzirdēt. Bet tā – es gribētu vēl šādas dienas.

Man patika kā pasniedza stundu, bet neviens negribēja neko darīt. Man nepatika, ka daudzi klasē izturējās necienīgi. Mēs stundā sarunājāmies, mamma (skolotāja) iepazinās ar klasi. Man patīk tā ideja, kad vecāki māca vienu dienu. Man bija brīžiem žēl mammas.

Man šī ideja patika, jo bija savādāk nekā parasti. Sporta stunda bija interesanta, smieklīga un neparasta. Arī otra stunda bija interesanta. Kopumā man patika un būtu forši, ja būtu vēl šādas dienas.

Man patika tā ideja, jo skolotāji var atpūsties no mums, es ļoti negribētu būt skolotāja, jo redzot kā es un mana klase uzvedamies man jau būtu slikti. Es zinu, ka arī es esmu nepaklausīga un ka skolotājam ar mani ir grūti, bet tieši tāpēc es negribu būt skolotāja, jo es arī pēc skolotāju aizrādījumiem viņas nepaklausu. Arī skolotājai (mammai) bija grūti ar mums. Viņa to neatzīst, bet var redzēt, ka viņas priekšstats par mūsu klasi un bērniem ir ļoti mainījies. Diemžēl. Man arī būtu grūti.

Paldies vecākiem par drosmi un uzņēmību! Paldies klašu audzinātājiem par aktīvu dialogu un sadarbību ar vecākiem! Paldies skolēniem par atklātu viedokli!

Tikai saprotot viens otru mēs varam viens otru atbalstīt un iedvesmot sasniegt vairāk!

Lai veiksmīgs un pozitīvs visiem šis mācību gads!

OKTOBRIS

1. - 31. oktobris - Konkurss “Matemātika+māksla”;

1. - 31. oktobris - ''Latvijas skolas soma'' pasākumi;

Rudens brīvlaiks

21. oktobris – 25. oktobris

Panākumi olimpiādēs               2024./2025. m.g.

SKOLĒNU AUTOBUSU REISI

NOVADA skolēnu autobusu maršruti no 03.09.2024.:

MARŠUTS "Medemciems-Baložu vidusskola" no 03.09.2024.: