3.e klase dodas uz..

"Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, Rīga un Baložu vidusskolas 3.e klase."

Ekskursijas diena (21.03.) bija auksta un vējaina, taču vai laikapstākļi var apturēt zinātkāri un vēlmi iepazīt ko jaunu? Nē, noteikti - nē! Tādēļ spītējot drūmajam laikam, apskatot pa ceļam Vermanes parku, Esplanādi, Raiņa pieminekli dodamies mākslas muzeja virzienā! Durvis tik lielas un smagas, ka nevaram ar vienu roku atvērt! Nākas strādāt komandā, lai tiktu iekšā! Pēc ielas trokšņiem - iekšā liekas pavisam klusi - katrs mūsu spertais solis atbalsojas un nodun, gribas sarunāties tikai čukstus... Liekas, ka esam pilī un tulīt tepat kādā telpā ieraudzīsim īstu princesi, karali vai kādu steidzīgu sulaini.....

Redzējām jau arī - gleznās! Tik daudz gleznu! Gan lielas, gan mazas, krāsainas un tumšas! Kas to būtu domājis, ka gleznot var tik dažādi! Pēc vairāk kā stundu ilgās ekskursijas varam jau apspriest savā starpā, kāds mākslinieks katram vairāk patīk - kam Vilhelms Purvītis, kam Jānis Rozentāls, bet kam vairāk Jūlijs Feders "pie sirds". Esam izmēģinājuši skatīt gleznas gan tuvumā, gan tālumā, vienā gleznā pat vajadzēja atrast aplamības - tas bija aizraujoši!

Kad esam atvadījušies no laipnās, jaukās gides Lauras - dodamies Bastejkalna virzienā, jāapskata taču savām acīm vismaz viens no daudzajiem Rīgas "kalniem"... dungojam Labvēlīgā Tipa dziesmiņas vārdus "Āgenskalns, Bastejkalns......Dzegužkalns, Ziepniekkalns....Čiekurkalns..." Hm... maza vilšanās....kas tad tas par kalnu?! Tāds uzkalniņš vien ir....dodamies tālāk. Tepat vien arī Brīvības piemineklis - apejam tam apkārt un spriežam vai 42 metri ir daudz vai maz? Vai goda sardze ir īsta? Kā viņiem nav auksti tā nekustīgi stāvēt? Mums dūšīgi kustoties deguni sarkani....mjā, goda sardze - tas ir grūts darbs!

Kad esam tikuši līdz operas skvēram pa ceļam spriežot, kuras pīles kanālmalā ir puiši un kuras - meitenes un kad te varēs redzēt arī pīlēnus, saprotam, ka nu jau esam pagalam nosaluši un arī vēderi pavisam tukši - tādēļ steidzamies uz 23.autobusu, lai dotos mājās! Sveika, Rīga! Sveika, goda sardze pie Brīvības pieminekļa, sveiks, Raini Esplanādē, sveiks, mākslas muzej! Paldies par lielisku dienu - mēs noteikti atbrauksim vēl!