"Latvijas skolas somas" pasākums


19.04.2024. 12.a klase devās uz Farmācijas muzeju, pateicoties programmas “Latvijas skolas somas” ietvaros.

Muzejs atrodas Riharda Vāgnera ielā 13.

Mūs sagaidīja ļoti laipni muzeja darbinieki, kā arī zinošs profesors gida lomā.

Aptiekā valdīja noslēpumaina gaisotne. Sākumā tikām izglītoti ar ekspozīcijā redzamajiem traukiem no senatnes līdz mūsdienām, kā arī latīniskie nosaukumi uz dažādām pudelītēm, trauciņiem utt.

Vēlāk skatījāmies padomju laika ekspozīciju – zāļu pagatavošanas telpa ar specifisko iekārtojumu.

Bet, ne jau tikai cilvēki lietoja medikamentus no aptiekām, palīdzība tika prasīta arī tautas dziedniekiem, kas plaši ir izplatīta arī mūsdienās.

Izejot cauri melnajai pirtij, nokļuvām pie tautas dziedniecības namiņa, kurā atspoguļota Latvijas augu daudzveidība un tautas medicīnā izmantotās dziedināšanas metodes – saru pēršana, tējas un pulverīšu sagatavošana.

Mūs pacienāja ar ļoti garšīgu tēju – dažādu augu maisījumu.

Pašās beigās mums ļāva ielūkoties viduslaiku alķīmiķa pasaulē. Viduslaiku alķīmiķis mums stāstīja un rādīja dažādas mūžīgās jaunības eliksīra tapšanas procesus – viss kūpēja un šķindēja.

Ekskursija bija izdevusies.

 

/12.a klase un klases audzinātāja Agita Ķīle/

 

 

 

     


< Atpakaļ

Skolas stundu saraksts

Laiks:

Nākamais zvans:

 

 

0. stunda: 8:15 - 8:55
1. stunda: 9:00 - 9:40
2. stunda: 9:50 - 10:30
3. stunda: 10:40 - 11:20
4. stunda: 11:50 - 12:30
5. stunda: 13:00 - 13:40
6. stunda: 13:50 - 14:30
7. stunda: 14:35 - 15:15
8. stunda: 15:20 - 16:00

 

Pasākumu plāns

 

MAIJS

 

 

17.05. plkst. 11:50-13:00 - Skolas pēdējais zvans;

 

21.05. plkst. 9:50 aktu zāle -Modes un mūzikas EVOLŪCIJA -Piedalās: 5.a, 6.b, 6.d, 7.b, 7.c, 8.b kl. (AFIŠA PDF)

 

 

30.05. plkst. 19:00 - Mācību gada noslēguma koncerts (AFIŠA pdf);

 

 

21.05. – 31.05. - "Latvijas skolas somas" pasākumi.

 

 

Panākumi olimpiādēs                       2023./2024. m.g.


 

Ķekavas, Mārupes, Olaines un Salaspils novadu apvienības Angļu valodas 53. olimpiādes 2.posms

 

Ļoļāne Alise, 12.a klase, 3.vieta

Skolotāja Tatjana Savenkova

 

Kalnciems Markuss, 9.a klase, 3.vieta

Lāce Marta Laine, 5.a klase , 2.vieta

Miglenieks Magnus,6.d klase, 2.vieta

Skolotāja Silvija Andersone

 

____________________________

 

Latvijas un novadu mācības atklātā olimpiāde

 

Evelīna Broka, 9.a klase, izvirzīta uz olimpiādes finālu LU PPMF

Skolotāja Biruta Tropa

____________________________

 

Vēstures valsts 30. olimpiāde 2. posms novados

 

Evelīna Broka, 9.a klase, 2. vieta, uzaicināta uz valsts posmu

Skolotāja Biruta Tropa

____________________________

 

Latvijas Universitātes A.Liepas atklātā matemātikas olimpiāde

 

Arvo Krebe, 5.c klase, 2.vieta

Skolotāja Agnese Pūra

____________________________

 

Ķekavas, Mārupes, Olaines un Salaspils novadu apvienības krievu valodas 25. olimpiāde

 

Jana Kjapsna, 10.c klase, 1.vieta

Skolotāja Nadežda Krastiņa

Elizabete Zilemane, 9.a klase, 1.vieta

Skolotāja Olga Paturska

 

 

SKOLAS AUTOBUSA SARAKSTS


 

 

 

Spēkā no 01.02.2024:              

 

 

Papildus maršuts (no 01.02.2024):

 

 

 

Spēkā no 02.09.2022: Jauns MARŠUTS "Medemciems-Baložu vidusskola":

 

 

 

Telpu un sporta laukuma noslogojums


 

Nospiežot uz šī faila:

 

 

 

Informācija topošo pirmklasnieku vecākiem

Nospiežot uz šī faila:

    <-- Pieteikuma veidlapa

Jaunākā galerija

Nospiežot uz mapes: