"Latvijas skolas somas" pasākums
19.04.2024. 12.a klase devās uz Farmācijas muzeju, pateicoties programmas “Latvijas skolas somas” ietvaros.
Muzejs atrodas Riharda Vāgnera ielā 13.
Mūs sagaidīja ļoti laipni muzeja darbinieki, kā arī zinošs profesors gida lomā.
Aptiekā valdīja noslēpumaina gaisotne. Sākumā tikām izglītoti ar ekspozīcijā redzamajiem traukiem no senatnes līdz mūsdienām, kā arī latīniskie nosaukumi uz dažādām pudelītēm, trauciņiem utt.
Vēlāk skatījāmies padomju laika ekspozīciju – zāļu pagatavošanas telpa ar specifisko iekārtojumu.
Bet, ne jau tikai cilvēki lietoja medikamentus no aptiekām, palīdzība tika prasīta arī tautas dziedniekiem, kas plaši ir izplatīta arī mūsdienās.
Izejot cauri melnajai pirtij, nokļuvām pie tautas dziedniecības namiņa, kurā atspoguļota Latvijas augu daudzveidība un tautas medicīnā izmantotās dziedināšanas metodes – saru pēršana, tējas un pulverīšu sagatavošana.
Mūs pacienāja ar ļoti garšīgu tēju – dažādu augu maisījumu.
Pašās beigās mums ļāva ielūkoties viduslaiku alķīmiķa pasaulē. Viduslaiku alķīmiķis mums stāstīja un rādīja dažādas mūžīgās jaunības eliksīra tapšanas procesus – viss kūpēja un šķindēja.
Ekskursija bija izdevusies.
/12.a klase un klases audzinātāja Agita Ķīle/
< Atpakaļ
Skolas stundu saraksts
Laiks:
Nākamais zvans:
0. stunda: | 8:15 | - | 8:55 |
1. stunda: | 9:00 | - | 9:40 |
2. stunda: | 9:50 | - | 10:30 |
3. stunda: | 10:40 | - | 11:20 |
4. stunda: | 11:50 | - | 12:30 |
5. stunda: | 13:00 | - | 13:40 |
6. stunda: | 13:50 | - | 14:30 |
7. stunda: | 14:35 | - | 15:15 |
8. stunda: | 15:20 | - | 16:00 |
Pasākumu plāns
JŪNIJS
Jauku vasaras brīvlaiku!
Panākumi olimpiādēs 2023./2024. m.g.
Ķekavas, Mārupes, Olaines un Salaspils novadu apvienības Angļu valodas 53. olimpiādes 2.posms
Ļoļāne Alise, 12.a klase, 3.vieta
Skolotāja Tatjana Savenkova
Kalnciems Markuss, 9.a klase, 3.vieta
Lāce Marta Laine, 5.a klase , 2.vieta
Miglenieks Magnus,6.d klase, 2.vieta
Skolotāja Silvija Andersone
____________________________
Latvijas un novadu mācības atklātā olimpiāde
Evelīna Broka, 9.a klase, izvirzīta uz olimpiādes finālu LU PPMF
Skolotāja Biruta Tropa
____________________________
Vēstures valsts 30. olimpiāde 2. posms novados
Evelīna Broka, 9.a klase, 2. vieta, uzaicināta uz valsts posmu
Skolotāja Biruta Tropa
____________________________
Latvijas Universitātes A.Liepas atklātā matemātikas olimpiāde
Arvo Krebe, 5.c klase, 2.vieta
Skolotāja Agnese Pūra
____________________________
Ķekavas, Mārupes, Olaines un Salaspils novadu apvienības krievu valodas 25. olimpiāde
Jana Kjapsna, 10.c klase, 1.vieta
Skolotāja Nadežda Krastiņa
Elizabete Zilemane, 9.a klase, 1.vieta
Skolotāja Olga Paturska
SKOLAS AUTOBUSA SARAKSTS
Papildus maršuts (no 01.02.2024):
Spēkā no 02.09.2022: Jauns MARŠUTS "Medemciems-Baložu vidusskola":
Telpu un sporta laukuma noslogojums