2.a dodas uz Nacionālo bibliotēku

Novembra pirmssvētku noskaņās 2.a klasīte devās uz latvju tautas bagātību krātuvi - Nacionālo bibliotēku, kur iepazinās ar drukas procesa vēsturi, grāmatu tapšanu un iejutās drukātāju arodā. Mūsdienu digitālajā ikdienā grāmatas arvien retāk tiek lasītas, tādēļ šīs nodarbības mērķis bija ne tikai iepazīstināt bērnus ar grāmatu krātuvi un druku, bet arī parādīt, cik grāmata ir īpaša un nozīmīga mūsu tautai.

Bērnu uzmanība tika vērsta lasīšanas nozīmei ikdienā, jo attīsta iztēli, intelektu, māca klausīties un bagātina valodu..  Katra senā grāmata nes sev līdzi savu stāstu, īpašu enerģiju, kuru sajuta arī bērni.

Bērnu atmiņās paliks arī sensoro nodarbību laikā izjustais - ka grāmata var smaržot pēc baznīcas, vecā papīra, vaska vai kaulu līmes. Mājās kāda pavārgrāmata varbūt arī pēc mammas vai omes ceptajām kotletēm vai biešu zupas..

Pēc nodarbības ar pietāti apskatījām Krišjāņa Barona Dainu skapi. Jāsaka, ka tas bija īpašs brīdis, jo latviešu valodas stundās bieži runājam par folkloru, tautas bagātību, dainu vācēju.

Šoreiz bērni devās ekskursijā ar sabiedrisko transportu, kas daudziem bija īpašs piedzīvojums un kompetences.

Skolas bērni gauži raud,

Grāmatā vērdamies:

Grāmatā sīki raksti,

Vajag gudra padomiņa.

/2.a klase un audzinātāja Natālija Mislēviča/

Pasākumu plāns

NOVEMBRIS

no 11.-30. novembrim - Bērnu vizuālās mākslas radošo darbu izstāde “Mana.Sirds.Latvija.”;

DECEMBRIS

no 19.-23. decembrim - Izstāde stikla zālē “Gaismas maģija!”;

21. decembrī - Ziemassvētku koncerts;

23. decembrī - Skolēnu pašpārvaldes rūķu jampadracis 1.-4. klasēm;

no 1.- 23. decembrim - Ziemassvētku labdarības akcija “Atver savu sirdi!”.

ZIEMAS BRĪVLAIKS

23. decembris – 6. janvāris

Spēkā no 12.09.2022:

Spēkā no 02.09.2022: Jauns MARŠUTS "Medemciems-Baložu vidusskola":