Lieldienas skolēnu ģimenēs


Lieldienas, Lielā diena – kas tas ir? Ko tas nozīmē? Kāpēc šie svētki Lieli Lielas?

 

Kristīgajā pasaulē Lieldienas ir svarīgi svētki, kuros tiek svinēta Jēzus Kristus augšāmcelšanās trešajā dienā pēc krustā sišanas, kas, pēc kristīgās tradīcijas, ir notikusi laika posmā starp 27. un 33. gadu . Lieldienas tiek uzskatītas par nozīmīgākajiem kristiešu svētkiem gada griezumā.

 

Tomēr Lieldienām nav viens vispārpieņemts datums, katru gadu Lieldienas tiek svinētas atšķirīgos datumos.  Tādējādi Rietumu kristīgajā baznīcā Lieldienu datums iekrīt starp 22. martu un 25. aprīli. Turpretī pareizticīgajās baznīcās, kuras lieto Jūlija kalendāru, Lieldienu datumi ir starp 4. aprīli un 8. maiju pēc Gregora kalendāra. Atkarībā no Lieldienu datuma tiek noteikti vairāki citi baznīcas svētku datumi.

 

Lieldienas ievada Klusā nedēļa ar Pūpolu svētdienu, Zaļo ceturtdienu, Lielo piektdienu un Kluso sestdienu, bet svētdienā tiek atzīmētas pirmās Lieldienas. Otrās Lieldienas ir nākamās nedēļas pirmdiena. Katrai dienai ir īpaša nozīme.

 

Savukārt senlatviešiem Lieldienas bija viens no četriem punktiem gadalaika maiņu ciklā. Latviešu paražas Lieldienu svinēšanā saistās ar olu krāsošanu, ēšanu un ripināšanu, šūpošanos, putnu dzīšanu u.c.

 

Kristīgajā pasaulē ola ir jaunas dzīvības un atdzimšanas simbols, savukārt Lieldienu zaķis kā šo olu dāvinātājs ir kļuvis populārs. Šos svētkus mūsdienās  varētu saistīt arī ar  gaismas atnākšanu, kas jebkurā gadījumā ir Liels notikums, tātad – Liela diena.

 

Baložu vidusskolas skolēni savās  ģimenēs Lieldienas svinēja dažādi: gan kristiešu, gan pareizticīgo. Audzinātāji ir apkopojuši bērnu atsūtītās fotogrāfijas un izveidojuši nelielas filmiņas, kurās atainojas svētku svinēšana: galdā celtās krāsainās oliņas, Lieldienu Zaķu izstāde dažādos izmēros, pirmie pavasara ziedi, brīnišķīgi mirkļi kopā ar  ģimenēm. Savukārt,  3.a klases audzinātāja  Inese Kronberga , savā filmiņā atspoguļo  klases bērnu darbus , gatavojoties Lieldienām. Skolēnu pašpārvalde ir ļoti pateicīga atsaucīgajām audzinātājām un skolēniem, kuri piedalījās šajā aktivitātē. Paldies – 1.a klases skolotājai Līgai Hammerei, 1. c kl.- sk. Agnijai Grigorei, 1.d kl. – sk. Kristīnei Baumanei, 2. a kl.- sk. Inārai Šauro-  Sadovskai, 4.d kl.- sk. Riandai Dumpei, 6.b kl. – sk. Jūlijai Ponomarjovai, 6.d kl. – sk. Birutai Tropai, 8.a kl. – sk. Silvijai Lešinskai un skolēniem, par ieguldīto darbu , veidojot Lieldienu filmiņu svētku noskaņā.

 

/Skolēnu pašpārvaldes līdere K. Kārlsone/

VIDEO

Sveiciens no skolēnu pašpārvaldes

1.a klases Lieldienas

1.c klases Lieldienas

1.d klases Lieldienas

2.a klases Lieldienas

3.a klases Lieldienas

3.a klases Sveiciens Lieldienās

4.d klases Lieldienas

6.b klases Lieldienas

6.d klases Lieldienas

8.a klases Lieldienas


< Atpakaļ

Skolas stundu saraksts

Laiks:

Nākamais zvans:

 

 

0. stunda: 8:15 - 8:55
1. stunda: 9:00 - 9:40
2. stunda: 9:45 - 10:25
3. stunda: 10:45 - 11:25
4. stunda: 11:45 - 12:25
5. stunda: 12:40 - 13:20
6. stunda: 13:35 - 14:15
7. stunda: 14:20 - 15:00
8. stunda: 15:05 - 15:45

 

AKTUĀLĀ INFORMĀCIJA

 

MĀCĪBU PROCESA ORGANIZĀCIJA


 

ATTĀLINĀTĀ MĀCĪBU PROCESA NOTEIKUMI

 

 

Kārtība, kādā tiek nodrošināts mācību process Baložu vidusskolā, ievērojot epidemioloģisko situāciju infekcijas COVID-19 laikā. (PDF fails)

 

Pielikums Nr.1 (MS WORD fails)

Pielikums Nr.2 (MS WORD fails)

 

 

SKOLAS AUTOBUSA SARAKSTS


 

Spēkā no 15.11.2021:

 

Spēkā no 25.10.2021: Jauns MARŠUTS "Medemciems-Baložu vidusskola":

 

 

 

Informācija topošo pirmklasnieku vecākiem

Nospiežot uz šī faila:

    <-- Pieteikuma veidlapa

Jaunākā galerija

Nospiežot uz mapes: